Besyo Haber

KYK Yurt Başvuruları Başladı

2021 – 2022 yılı Yurtkur KYK yurt Başvuruları Başladı

2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular, e-Devlet kapısı üzerinden yapılacak. 1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara sınıf öğrencileri de başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecek. Öğrenciler, 12 Eylül 2021 saat 23.59’a kadar başvurularını yapabilecek.

NOT: ÖSYM tercihi ile Besyo ve Spor Bilimleri kazanan adaylar bu başvuruda başvuru yapabilecekler. Fakat Yetenek Sınavı ile besyo ve spor bilimleri kazananlar adayların başvuruları daha sonra alınacaktır.

10 Eylül 2021 tarihinden sonra kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurtiçi, yurtdışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile ülkemize eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak.

KYK YURT BAŞVURUSU YAP

KYK Yurdu Kimlere Çıkar ? KYK Yurdu Neye Göre Çıkıyor?

Kyk Bursu Kimlere Çıkar? Kimler KYK Bursu Alamaz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Beyza dedi ki:

  ben ek tercihe kaldım yurt başvuruları bitti ama ne olucak peki simdi

 2. Sena dedi ki:

  Ben özel yetenekle girdim ama yurt kayıt tarihi okul kayıdından önceydi,özel yetenek için bekliyorum ama bunun duyurusu nereden takip edilir acaba gsb sayfasından mı?

 3. Aykut dedi ki:

  Ben de aynı soruya cevap arıyorm

  1. Gülay Öztürk dedi ki:

   Ya şimdi ben kaydımı yaptım bana geçici öğrenci belgesi verdiler ama henüz heyet raporumu göndermedim heyet raporunu almadan kaydım olmuyor mu?

   1. Demirci dedi ki:

    Heyet raporu olmadan kayıt tamamlanmaz. Üniversitenin kılavuzunda heyet raporunu en son ne zaman getirmen gerektiğin yazar. Ordan bakabilirsin

   2. Oktay dedi ki:

    Kayıt yaptıysanız eğer şu an öğrenci olarak görünüyorsan devlet hastanesinden öğrenci belgesi ile ücretsiz alabilirsiniz öğrenci belgen yoksa 200 300 tl ücreti var

 4. Ömer dedi ki:

  Şimdi ben özel yetenek sınavıyla kazandım kayıt yaptırdım ne zaman başvurabiliyorum?

  1. mustafa dedi ki:

   Hayır. Sizinki daha sonra olacak.

BİR YORUM YAZ