Besyo Haber

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Pedagojik Formasyon

Necmettin Erbakan Üniversitesi Pedagojik Formasyon Verecek

Toplamda 1388 Kişiye formasyon eğitimi verilecek. Başvurular 24.06.2020 (saat 16.00) – 05.07.2020 (saat 16.59) tarihleri arasında başvuru alınacaktır. Sistemsel mağduriyet yaşamamak adına lütfen başvurularınızı son güne bırakmayınız ve açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

Online başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlar:

 – Başvurularınızı GMAİL adresi ile yapmanız gerekmektedir. Diğer mail uzantılarına başvuru şifresi gelmemektedir.

       – Tüm bilgilerinizi Büyük harflerle giriniz.

– Askerlik ve Çalışma bilgileri bölümünü doldurmanıza gerek yoktur.

– Fotoğraf kısmına vesikalık fotoğrafınızı düz şekilde yükleyiniz.

– Diploma kısmına; mezun öğrenciler diplomalarını, okuyan öğrenciler öğrenci belgesini tarayıp veya resmini çekip yükleyeceklerdir.  Online başvurularda e-devlet belgeleri kabul edilecektir.

– Dikey geçiş ile (DGS) lisans programına geçen öğrenciler not ortalaması kısmına lisans genel not ortalamalarını ve sınav sonuçları ile ilgili sayfaya da DGS sonucunu ekleyeceklerdir.

-Sınavsız geçiş yapan adaylar ile sonuç belgelerini temin edemeyen adaylar yerleşme puanlarını 0 olarak gireceklerdir. Sınav bilgileri kısmı doldurulması zorunlu alan olduğu için belgesi olmayan adaylar bu kısma diploma yada öğrenci belgesi yükleyerek bir sonraki sayfaya geçmelidir. Lütfen ön lisans bilgilerinizi girmeyiniz.

– Özel yetenek sınavı ile üniversiteye giriş yapan adaylar (Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Grafik vb.) puan türlerinden en yüksek olanı gireceklerdir.

 – Başvurunuzla ilgili bilgiler mailinize gelecektir. Online başvuru işleminden sonra adaylar sık sık mail adreslerinden kendi kayıtlarını takip etmek zorundadır. Gerekli düzeltmeleri verilen tarihlerde yapmayan adayların başvuruları iptal edilecektir.

YÖK 100’lük not tablosu için BURAYA

MEB 80 Sayılı Öğretmen Atama Çizelgesi

Başvuru Şartları-Kayıt Tarihleri ve Kontenjanlar için BURAYA

Başvuru Linki: https://obs.erbakan.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe AKDAĞ dedi ki:

    Dersler ne şekilde olucak acaba uzaktan mi yuzyuzemi ?

BİR YORUM YAZ