Besyo Haber

Besyo’da ve Spor Bilimleri’nde 800 Bin Barajı Kimleri Etkiliyor?

Besyo’da ve Spor Bilimleri’nde 800 Bin Barajı Kimleri Etkiliyor?

Bilindiği üzere bütün öğretmenlik bölümlerine Tıp ve Hukuk’da olduğu gibi sıralama barajı getirildi. Yani sınavda ilgili puan türünde istenen sıralamaya giren adaylar öğretmenlik bölümünü tercih edemiyor.

Besyo ve Spor Bilimleri bölümlerine ise 800 bin sıralama barajı getirildi. Ama bu sıralama barajı besyo bölümleri içerisinde sadece öğretmenlik bölümlerine getirilmiştir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Engellilerde Beden Eğitimi Öğretmenliği gibi öğretmenlik bölümlerine başvuru yapabilmek için (yetenek sınavı için TYT, tercih ile alan besyolar için AYT Eşit Ağırlık) ilgili puan türünde ilk 800.000 sıralamada olunması gerekmektedir.

Besyo 800 bin barajı milli sporcular için geçerli mi? Evet yetenek sınavına girecek adaylar için kılavuzda ayrı bir madde bulunmadığından onlar için onlarında öğretmenlik bölümleri için 800.000 barajına girmeleri gerekmektedir. YÖK tarafından yapılacak milli sporcu yerleştirmesi için 800.000 barajı olmayacaktır. Bu bilgi ÖSYM milli sporcu kılavuzunu yayınladığında netleşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Figen dedi ki:

  Yani beden öğretmenliği ile ilgili yetenek sınavına girmeden AYT eşit ağırlık puanıyla 800e giren öğrenci normal bir bölüm tercih ediyor gibi yetenek sınavı olmadan kazanabilir mi

 2. Eren dedi ki:

  Myp ile yatay geçiş yapmayı düşünüyorum baraj geçerli olur mu ?

 3. berk dedi ki:

  merhabaa 2020 taban puanlar nezaman belli olur ??

 4. Veys dedi ki:

  Spor lisesi mezunları içinde geçerlimi?

  1. Bünyamin dedi ki:

   Evet geçerli

BİR YORUM YAZ