Besyo Haber

Besyo Denklik İşlemleri Transkript İle Antrenörlük Belgesi Almak

Besyo Denklik İşlemleri Transkript İle Antrenörlük Belgesi Almak. Besyo mezunları aldıkları uzmanlık-seçmeli derslere göre antrenörlük belgesi alabilir. Transkript belgenizle antrenörlük belgesi almak için yapmanız

Besyo Denklik İşlemleri Transkript İle Antrenörlük Belgesi Almak

Besyo Denklik İşlemleri Transkript İle Antrenörlük Belgesi Almak. Besyo mezunları aldıkları uzmanlık-seçmeli derslere göre antrenörlük belgesi alabilir. Transkript belgenizle antrenörlük belgesi almak için yapmanız gereken işlemler şunlardır.

Besyo Denklik İşlemleri Transkript İle Antrenörlük Belgesi Almak

16 Ağustos 2002 tarih ve 24848 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak, 01 Ocak 2003 tarihinde yürürlüğe giren ve 5 Kademeli olarak uygulanan ANTRENÖR EĞİTİM YÖNETMELİĞİ’ne göre Üniversitelerin Beden Eğitimi veya Spor Eğitimi veren yükseköğrenim kurumlarından mezun olanlardan istenen belgeler;

1-  Dilekçe (Açık Adresli)  ( Dilekçe örneklerini aşağıdaki doküman kısmından temin edebilirsiniz.)

2-  2 Adet Vesikalık Fotoğraf

3- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti.(Üniversite veya Lise mezunlarının e-devletten alacakları mezuniyet belgeleri geçerli olacaktır.) Mezuniyet belgelerinin aslına uygunluğu Spor Genel Müdürlüğü ilgili birimlerince ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüklerince tasdik edilmesi durumunda kabul edilecektir.

4- Transkript (Tasdikli sureti veya aslı, seçmeli veya uzmanlık spor branşı transkriptte belirtilmiş olacak ve belirtilmediği                 takdirde  mezun olunan üniversitenin bölüm başkanlığından seçmeli veya uzmanlık spor branşını belirten (ders kodu açıkça             belirtilmiş olacak) resmi yazının aslı.

2020 BESYO TABAN PUANLARI

5- Adli Sicil Kaydı Sorgulaması (aslı veya e-devletten alınan olacak, Resmi Kurum seçilecektir.)

6- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

7- Sağlık raporu (Sağlık Ocağı veya Hükümet Tabipliğinden Ek-5 Sağlık Raporu Formu )(Belgenin aslı)

aşağıdaki dokümanlar kısmından indirebilirsiniz.

8- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden Sporda Cezaları Olmadığına Dair Yazı (ASLI) aşağıdaki dokümanlar kısmından indirebilirsiniz.

9-  Başvurular e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru esnasında belirteceğiniz e-mail (e-mail adresinin kullanılabilir ve geçerli olduğunu kontrol ediniz.) adresine gelecek referans numarası ile Halk bankasına ücretler (100 TL)  yatırılmaktadır.  (2017 yılı )

( E-Devlet başvuruları detaylı bilgisi için tıklayınız.>>> )

Yukarıdaki belgelerin tamamlanmasından sonra Spor Genel Müdürlüğü, Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı, Örnek Mahallesi, Oruç Reis Caddesi No: 13 Altındağ / ANKARA adresine gönderilmesi ya da elden teslim edilmesi halinde uygun denklik işlemi yapılarak ilgili kişiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri aracılığıyla en kısa sürede teslim edilecektir.

NOT: Futbol branşı ile ilgili denklik işlemleri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. metin dedi ki:

    meraba Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden Sporda Cezaları Olmadığına Dair Yazı yı e devlet ten indirdim kabul oluyor mu

  2. Tarık dedi ki:

    Merhaba antrenörlük mezunuyum futbol uzmanlığım denklik belgemi aldım ama TFF CRASSROOTS C LİSANSI verdiler ama başka branş olsa 3. KADEME veriyorlar peki diğer branşlarda denklik belgesiyle başka bir branş alabilirmiyim?

  3. Luante dedi ki:

    Hocam şey soruxam atletizm bölümüne girip bitirince futbol antrenörlüğü yapabilirmiyim

BİR YORUM YAZ