Besyo Haber

2017 YGS sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

2017 YGS sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

Besyo yetenek sınavlarının en büyük adımı olan YGS sınavı ne zaman yapılacak ? Besyo Yetenek Sınavlarına girmek isteyen tüm adayların yapması gereken ilk işlem YGS sınavıdır. YGS sınavına girmeyen adaylar Besyo Yetenek sınavlarına girememektedir.

2017 YGS Sınavı Ne zaman Yapılacak ?

Ösym ‘ nin resmi sitesinde açıkladığı 2017 sınav takvimine göre 2017 yılında YGS sınavı 12 Mart 2017 tarihinde yapılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak ?

Ösym nin açıklamasına göre 2017 YGS sınavına girebilmek için yapılması gereken başvurular 4 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olup 18 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

2017 YGS sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2017 YGS sınav sonuçları 28 Mart 2017 tarihinde açıklanacaktır.

YGS sınavından herhangi bir puan türünden barajı geçemeyen adaylar Besyo Yetenek Sınavlarına giremeyeceklerdir. YGS baraj puanları ÖSYM kılavuzuna göre 150 dir. Fakat Her üniversite Besyo Yetenek Sınavları için tabanı 150 olmak üzere farklı baraj puanlar belirleyebilmektedir.Örneğin : Denizli Pamukkale Üniversitesi Besyo Sınavı için Beden Eğitimi Öğretmenliği için 230 YGS puan barajı koymuştur. Bunun gibi bir çok üniversite kendi baraj puanlarını belirleyebilmektedir.

Sonuç olarak YGS sınavında hedefiniz baraj puan olmamalı aksine baraj puandan çok daha fazlasını hedeflemelisiniz. Aksi takdirde düşündüğünüz üniversitenin Yetenek Sınavına giremeyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ