Besyo Haber

2021 – 2022 Şırnak Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Yetenek Sınavı

Şırnak ya Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Şırnak besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Şırnak Besyo, Şırnak besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 Şırnak Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Yetenek Sınavı, Besyo Mülakatı, Besyo Parkuru Kılavuzu Yayınlandı

Şırnak Besyo Önemli Tarihler:

07-13 Ağustos 2021:   Ön Kayıt (İnternet Ortamında)

18-19 Ağustos: Özel Yetenek Sınavı

Şırnak Besyo Başvuru Taban Puanları

Beden Eğitimi Öğretmenliği: TYT 800 Bin Sıralama Barajı

2021 ŞIRNAK BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZU GÖRÜNTÜLE

2021 ŞIRNAK BESYO ONLİNE ONKAYIT YAP

Şırnak Besyo Başvuru Koşulları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Lise ya da dengi okuldan mezun olmak.
3. Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak.
4. Spor eğitimine mani olabilecek bedensel, zihinsel veya konuşma engellerinden biri veya birkaçı bulunanlardan sınava başvuranlar kazansalar dahi sınavları iptal edilir.
5. Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne başvuruda bulunabilmek için; tüm lise mezunları (spor liseleri ile liselerin spor alan/kol/bölümleri dahil) ve Milli sporcular 2020 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girerek Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavından, ÖSYM’nin 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu’nda belirtildiği üzere başvuru yapabilmeleri için TYT’de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir. 2020-TYT puanına göre TYT’de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olan adaylardan 2021 YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2021 yılında sadece “Özel Yetenek Sınavı” sonuçlarına göre öğrenci alacak yükseköğretim programlarına başvurmak isteyenlerin Dönüştürülmüş Puanlarının hesaplanabilmesi için başvuru süresi içinde 2021-YKS başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu sınav ÖSYM’nin 2021 YKS Kılavuzu temel alınarak hazırlanmıştır ve kılavuzda yapılacak başvuru taban puanlarla ilgili değişiklikler sınava yansıtılacaktır.
6. Sağlık Raporu; “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerinin Özel Yetenek Sınavına Girmesinde Sakınca Yoktur” (Bu ibarenin bulunmaması durumunda sağlık raporu kabul edilmeyecektir) ibareli ve fotoğraflı resmi bir sağlık kurumundan alınmış belge olmalıdır.
7. Milli sporcuların, milli sporcu olduklarını gösteren belgenin (ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğünce onaylı) A, B, C sınıfı Milli Sporcu Belgesinin aslı ya da noter tasdikli sureti (K.K.T.C. ve yabancı uyruklu adayların millilik belgeleri geçerli değildir).
8. İstenilen belgeler pdf formatında sisteme yüklenmelidir. DETAYLI BİLGİ İÇİM AŞAĞIDAKİ KILAVUZU İNCELEYEBİLRSİNİZ.

KILAVUZU GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BURAYA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ