Besyo Haber

Samsun’da 1.Kademe Basketbol Antrenörlüğü Kursu Açılacaktır

Samsun’da 1.Kademe Basketbol Antrenörlüğü Kursu Açılacaktır

Bütünleme Bilgi Formu için Buraya

E-Devlet kayıt sistemini ziyaret etmek için BURAYA.

1. Kademe (E) Antrenör Kursu Teknik Yeterlilik Parkuru videosunu ziyaret etmek için BURAYA.

Teknik Yeterlilik Sınav Parkur Şablonu için BURAYA

KURS KATILIMI İÇİN ŞARTLAR VE İSTENİLEN BELGELER

• Lise mezuniyet veya üniversite öğrenci/mezuniyet belgesi onaylı sureti. (Aslı gibidir ibareli tasdiklenmiş suretlerde; Noter, Gençlik Hizmetleri ve Spor il/ilçe Müdürlükleri, Lise veya Üniversiteler tarafından tasdik edenin adı ve soyadı-ünvanı-imzası ve evrakta resmi kaşe veya mühür bulunmalıdır. Üniversitelerde halen öğrenci olanlar için yine ıslak imzalı onaylı öğrenci belgesi geçerlidir. (e-devlet’ten alınan QR kodlu belgeler de kabul edilecektir)
• Sağlık raporu (Aile hekimi, dahiliye, kardiyoloji veya spor hekimi ünvanlı doktorlardan herhangi birinden ​alınacak “antrenörlük yapmasında sakınca olmadığına” dair sağlık raporu taratılıp sisteme eklenecek)
• Adli Sicil Kaydı (QR Kodlu E-Devletten temin edilir)
• İl Müdürlüğü Ceza Kaydı (GSİM’den temin edilir)
• Nüfus kayıt örneği (QR Kodlu E-Devletten temin edilir)
• 3 adet vesikalık resim (Kursa katılımda kurs yöneticisine teslim edilecek)
• ​Teknik Yeterlilik Sınavında başarılı olmak.

2019 BESYO TABAN PUANLARI

(Teknik Yeterlilik Sınavı, kursun ilk günü saat 08:30’da başlayacaktır. Sınav, parkurda istenen basketbol tekniklerinin sıralı uygulanması esasına göre gerçekleştirilecektir.)
NOT: Başvurusu güncellemek isteyen veya kaydının tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmek isteyen adaylar e -devlet üzerinden “ Yeterlilik Başvurularım” bölümünden bilgi edinebilirler.
KURSA KAYIT
Kursa katılım şartlarını yerine getiren kursiyerler, kurs katılımı için istenilen belgeleri taratıp, kurs başlangıç tarihinden en az on (10) gün önce e-devlet üzerinden sisteme ekleyerek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. ( herhangi bir evrak federasyona gönderilmeyecektir.) İşlemler sadece bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir. Telefon veya tablet üzerinden işlemlerinizi tamamlanamamaktadır. Belgelerinde eksiklik bulunmayan ve kursa katılım hakkı kazanan kursiyerler en geç yedi (7) gün önce durumlarını yine e-devlet üzerinden görebilecekler. Kursiyerler başvurularını “yeterlilik başvurularım” alanından görebilirler.
Kurs başvuruları, kurs başlangıç tarihinden on (10) gün önce sona erer ve kurs başlangıç tarihinden yedi (7) gün once web sayfamızda yer alan eğitim kurulu (http://www.tbf.org.tr/tbf/kurullar/egitim-kurulu/egitim-kurulu-faaliyetleri) sekmesinde kursa ait (teknik yeterlilik sınavına kabul edilme) aday kabul sonuç listesi ilan edilir.
Sistem üzerinden onay verilmeyen kişiler kursa katılamayacaklardır. Kursa müracat eden kursiyerlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bu listede isimlerini görmeden ulaşım, konaklama vb. işlemlerde bulunmamaları önemle hatırlatılır.
Eğitim Kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda kurs için maksimum kontenjanımız, teknik yeterlilik sınavında yetmiş (70) puan üzeri not alıp başarılı olan ilk elli (50) kişi ile sınırlandırılmıştır.
Kurs ücreti 300 TL. Kurs ücretini, sadece teknik yeterlilik sınavından başarılı olan adaylar yatıracaklardır. Teknik yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, 11.10.2018 Saat: 11.30’a kadar mail adresine gönderilecek referans numarasına, TC kimlik numarasını kullanarak sadece Garanti Bankası şubelerinden kurs katılım ücreti yatıracaklardır. Yatırılan kurs ücreti e-devlet sistemine otomatik olarak düşecektir. Referans numarasıyla banka/internet bankacılığı aracılığıyla yapılacak ödeme için;

TEMEL VE ÖZEL EĞİTİM DERSLERİNDEN MUAFİYET
• Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olanlar temel eğitim programında yer alan derslerden muaf tutulurlar. (Sadece Oyun Kuralları Bilgisi, Özel Antrenman Bilgisi ve Teknik-Taktik derslerinden sorumlu olacaklardır. Bu derslere katılım zorunluluğu olup devamsızlık hakkı bulunmamaktadır.) Halen öğrenci olanlar, temel eğitim programındaki dersleri alıp başarılı olduklarını belgelemiş olsalar dahi bu derslerden ilgili yönerge gereği muaf olamazlar.
• Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarının dışındaki üniversite mezunları, temel eğitim programında yer alan yer alan dersleri öğrenim hayatları boyunca başarıyla tamamladıklarını belgelemeleri halinde, mezuniyetlerinden itibaren, 5 (beş) yıl içinde temel eğitim programında yer alan derslerden muaf tutulurlar.
• Başka bir spor dalında 1. Kademe antrenör kursuna giren ve başarılı olanlar, girdikleri kurs tarihinden itibaren 4 (dört) yıl içerisinde açılan sadece 1. Kademe Basketbol Antrenör kurslarında geçerli olmak üzere başvuru yaptıkları takdirde, temel eğitim programında yer alan derslerden muaf tutulurlar.
• Muafiyet hakkı kazanan kişiler resmi sitemizde yayınlanacak ders programına göre hareket edip, sadece Oyun Kuralları Bilgisi, Özel Antrenman Bilgisi ve Teknik-Taktik derslerine katılacaklardır. Bu derslere katılım zorunluluğu olup devamsızlık hakkı bulunmamaktadır.
• Basketbol branşında federasyonumuzca açılan hakemlik kurslarına katılarak başarılı olan ve bunu belgeleyen (hakem kimlik kartı veya il temsilcisinden resmi yazı) adaylar, antrenör kursunda “Oyun Kuralları” dersinden muaf tutulurlar.
Not: Resmi kurumlarda çalışan antrenör adayları kursa katıldıklarına dair resmi yazı talep etmeleri durumunda, kurs öncesinde hazırlayacakları kurs başvuru evraklarına ek olarak dilekçe göndermeleri gerekmektedir. Dilekçe yanıtları kurs bitimi sonrasında ilgililere gönderilecektir. Kurs öncesinde dilekçe göndermeyen adaylara resmi yazı verilmeyecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:2 (Gar karşısı) Ankara Spor Salonu Altındağ / ANKARA
E-posta: antrenor@tbf.org.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ