Besyo Haber

Ordu Üniversitesi 2018 Besyo Kılavuzunu Yayımladı

Ordu Üniversitesi 2018 Besyo Kılavuzunu Yayımladı

Ön Kayıt Yeri ve Tarihi
Ön kayıtlar 01 – 13 Ağustos 2018 tarihleri arasında hafta içi mesai saatlerinde, Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Cumhuriyet Yerleşkesinde yapılacaktır. Adayların ön kayıtlara şahsen başvurmaları gerekir posta veya vekâleten kayıt yaptırılamaz.

Sınav Yeri ve Tarihi
Tarih: 14-15-16 Ağustos 2018** Saat: 9:00 – 21:00
Sonuçların İlanı: 17-18 Ağustos 2018 Koordinasyon: Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu.

 Başvuru Koşulları
a) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümüne ön kayıt yaptırabilmek için, adayların 2018 yılına ait Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünden en az 150 puan almış olmaları gerekmektedir.
c) Milli sporcular derecelerini belirten belgelerinin aslını ibraz etmek zorundadırlar. Bu belgeler ilgili federasyonlar veya Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmalıdır. Milli sporcular kendi aralarında değerlendirilecektir. Milli sporcular Koordinasyon testine katılmak zorundadır.
d) Engelli adayların Yükseköğretim Kurul Başkanlığı’nın 15.02.2018 tarih ve 32625594-11624 sayılı yazısına istinaden, 2018 yılına ait Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünden en az 100 ve üzeri puan alan aday başvuru yapabilecektir. Engelli adaylar kendi aralarında değerlendirilecektir.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Spor Yöneticiliği Bölümü I. ve II. Öğretim için adaylar başvuru formunda öncelikli tercihlerini belirtmek zorundadırlar. Tercih işleminden sonra herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

Ön Kayıt Sırasında Gerekli Belgeler
a) 2018 TYT Sonuç Belgesi,
b) Ön Kayıt Formu (Ön kayıt sırasında verilecektir),
c) Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet 4.5 x 6 cm boyutlarında vesikalık ya da biyometrik fotoğraf,
d) Fotoğraflı T.C numaralı Nüfus Cüzdanı ve bir adet fotokopisi,
e) Mezuniyet belgesi ya da diplomanın fotokopisi (Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi ile sınava başvuru yapabileceklerdir. Mezuniyet için sorumluluk sınavına girmesi gereken adaylar bu durumlarını belgeledikleri takdirde ön kayıt yaptırabilirler),
f) Yüksek şiddetli aktivite içeren bu sınava girmesinde sağlık açısından bir sakınca olmadığına ilişkin doktor raporu (Doktor ’un ismi, diploma numarası ve imzası yer almalıdır)*, veya adayın sınava girmesinde sağlık açısından herhangi bir sorununun olmadığına dair kendi beyanı.
g) Engelli Adaylar ‘Engelli Sağlık Kurulu Raporunun aslını veya noter tasdikli suretini’ ön kayıt sırasında teslim etmek zorundadır.
h) Milli sporcular için ilgili federasyon ya da Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış Millilik belgesinin aslı ve fotokopisi (Özerk federasyonlar için federasyon yetkilisi tarafından, özerk olmayan federasyonlar için Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden onaylı)**.

*Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği, Özel Yetenek Sınavı yüksek şiddetli fiziksel aktiviteler içermektedir. Ayrıca, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde ve Spor Yöneticiliği Bölümü’nde sürdürülen eğitim/öğretim programı yüksek şiddetli fiziksel aktivitelerin yanı sıra doğa sporları, su sporları gibi bazı kamp derslerini içermektedir. Bu nedenle Özel Yetenek Sınavı’na başvuran adaylar gerek sınav ve gerekse eğitim/öğretim süresince karşılaşılması muhtemel riskler konusunda her türlü sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabul etmiş sayılırlar.

**Milli sporcular, milli sporcu belgesi verilmesi ile ilgili yönetmeliğe (Resmi Gazete, Sayı: 27932, 12 Mayıs 2011, EK) uygun olarak düzenlenmiş 01.01.2015 sonrası hak edilmiş millilik belgesi ile sınava müracaat edeceklerdir. ENGELLİ SPORCULAR için Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne başvuru alınmayacaktır. Spor Yöneticiliği Bölümü’ne Engelli Kontenjanına başvurması gerekmektedir.

KILAVUZU GÖRÜNTÜLE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ