Besyo Haber

Nevşehir Üniversitesi Pedagojik Formasyon Duyurusu

Nevşehir Üniversitesi Pedagojik Formasyon Duyurusu

Nevşehir Üniversitesi Pedagojik Formasyon Duyurusu

2019-2020 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ön Kayıtlar Başlamıştır. (21-27 Ağustos 2019)

Üniversitemize bağlı fakültelerden mezun ve 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 3. Sınıf veya 4. sınıfta okuyan öğrencilerimiz ile diğer üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri ve mezun öğrencilerine  yönelik olarak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı düzenlenecektir. Program Güz dönemi ve Bahar dönemi olarak iki aşamada gerçekleşecektir. Formasyon Eğitimi örgün eğitim şeklinde uygulanacaktır.

DİĞER FORMASYON DUYURULARI İÇİN BURAYA

Ön kayıtlar online olarak 21-27 Ağustos 2019 tarihleri arasında aşağıda linki verilen başvuru adresi üzerinden yapılacaktır.

Kayıtlar öncelikle web sitemiz üzerinden alınacaktır. Daha sonra başvuru talebine göre formasyon açılacak bölümler ve kontenjanları belirlenerek kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin listesi  29 Ağustos 2019 tarihinde pedagojikformasyon.nevsehir.edu.tr web sitesinde yayınlanacaktır. Kesin kayıtlar 02-06 Eylül 2019  tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt yaptırmayan adayların yerine 09 Eylül 2019 tarihinde yedek liste ilan edilecektir.

Formasyon ücreti, 2054 TL olup iki taksit olarak ödenecektir. 1. Taksit tutarı (1027 TL) kesin kayıt sırasında, 2. Taksit tutarı (1027 TL) ise Bahar Dönemi ders kayıtları haftasında ödenecektir.

Başvuru Adresi: http://formasyon.nevsehir.edu.tr/formasyon/create

Dikkat edilecek hususlar:

1. Sadece linkte belirtilen bölümlere başvurular alınacaktır. Bölüm listesi için BURAYA

2. Kontenjan fazlası başvurularda mezun öğrencilerin diploma notuna (Diploma notları 4’lük sisteme göre girilecek, çeviri tablosu olarak da YÖK’ün çeviri tablosu dikkate alınacaktır) devam eden öğrencilerin genel ağırlıklı not ortalamasına bakılacaktır. Eşitlik olması durumunda ise öğrencilerin doğum tarihi günümüze en yakın olanlara öncelik verilecektir.

3. Kesin kayıtlar yapılırken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda tarafınızdan belgeler istenecektir. Bilgilerin belgelerle uyuşmaması veya geçerli olmayan belgeler tespit edilmesi durumunda kaydınız geçersiz sayılacaktır.

4. Programla ilgili her türlü açıklama, duyuru  internet sitemizden yapılacaktır.

Not: 2019-2020 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ön Kayıtları YENİ BAŞLAYACAK ÖĞRENCİLER içindir. Halen programa devam öğrencilerin başvuru yapması gerekmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ