Besyo Haber

2021 – 2022 Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı

Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Malatya İnönü Üniversitesi besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Malatya İnönü Üniversitesi Besyo, Malatya İnönü Üniversitesi besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 Malatya Besyo Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu

Malatya Besyo Hangi Bölümler Yetenek Sınavı Yapıyor?

 • Antrenörlük Eğitimi
 • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
 • Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi

2021 Malatya Besyo Ön Kayıt Tarihleri:

Ön kayıtlar adayın kendisi tarafından 05-13 Ağustos 2021 (saat: 23:59’ a kadar) tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) başvuru web sayfası (https://www.inonu.edu.tr/sporbilimleri) üzerinden çevrimiçi (on-line) olarak yapılacaktır.

2021 Malatya Besyo Taban Puanları

2020 veya 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavları Temel Yetenek Testi’nden (TYT) Spor lisesi çıkışlı adaylar için 180.00 puan, Milli Sporcu olan adaylar için en az 160.00 puan, engelli adaylar için en az 100.00 ve diğer adaylar için en az 200.00 puan almış olmak,

2021-YKS’de Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne başvuru yapabilmeleri için Y-TYT’de en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir(Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır).

2021 MALATYA BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

Malatya Besyo Başvuruda İstenen Belgeler – Evraklar

Başvuru formu (web üzerinden çevrimiçi yapılan başvuru tamamlandıktan sonra, bölüm tercihi ile kişisel bilgileri içeren ve başvuru bitiminde çıktısı alınarak aday tarafından imzalanacak olan başvuru formu),

Lise diploması fotokopisi

1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı),

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2020 veya 2021 yılına ait TYT sonuç belgesi fotokopisi,

Spor alan/kol mezunlarının durumlarını gösteren belge (noter ya da mezun olduğu Okul Müdürlüğü tarafından onaylı),

Milli sporcular için Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ya da ilgili Spor Federasyonu tarafından verilen onaylı milli sporcu olduğunu gösteren belgenin aslı veya noter onaylı sureti dikkate alınacaktır (Millilik Belgeleri T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmeliğinde belirtilen A, B ve C (En az 5 ülkenin katılımının olduğu kategorileri dikkate alınır)),

Engelli Raporu: Sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri kaydıyla engelli adaylardan ilgili engelli grubuna (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar)) ait “sürekli” ve son 1 yıl içinde alınmış olmalıdır.

Modern Pentatlon veya Oryantiring Branşına ait kontenjandan başvuran adaylar için Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ya da ilgili Spor Federasyonu tarafından verilen sporcu olduğunu gösteren belgenin aslı veya noter onaylı sureti ile ilgili federasyon tarafından verilen en az iki müsabakaya katılımını gösteren belge.

2021 MALATYA BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Nuri yılmaz dedi ki:

  4 yıllıkmı yoksa 2 yıllıkmı?

  1. Cihangir dedi ki:

   yarım yıllık kanka

BİR YORUM YAZ