Besyo Haber

2022 Karabük Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Özel Yetenek Sınavı

Karabük Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Karabük Üniversitesi besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Karabük Üniversitesi Besyo, Karabük Üniversitesi besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 KARABÜK BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZU

2021 KARABÜK BESYO TABAN PUANLARI

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği: Y-TYT 800 Bin Sıralama Barajı
  • Antrenörlük Eğitimi: TYT 150

2021 KARABÜK BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZU GÖRÜNTÜLE

2021 KARABÜK BESYO ONLİNE KAYIT YAP

2021 KARABÜK BESYO BAŞVURU KOŞULLARI

Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı başvuru koşulları aşağıda belirtilmiştir;

1. T.C. vatandaşı olmak, yabancı uyruklu adayların başvuru koşulları madde 9’da düzenlenmiştir.

2. 2020 veya 2021 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girmiş olmak (Adaylar 2020- TYT puanlarını, ÖSYM 2021 başvuru kılavuzunda belirlenen “2020- TYT puanı 200 ve üzeri olan adaylardan, 2021-YKS’nin hiçbir oturumuna katılmadan 2020-TYT puanını kullanmak isteyenlerin 2021-YKS’ye başvuru yapmaları zorunludur. Bu adaylardan 2021- YKS’ye hiç başvuru yapmayanlar, 2020-TYT puanını 2021 için kesinlikle kullanamayacaktır” kuralına göre kullanabileceklerdir.)

3. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne başvuracak tüm adaylar için (milli sporcular ve engelli adaylar dahil), Y-TYT (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır) sıralaması ilk 800.000’de yer almak;

4. Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne başvuracak adaylar için (milli sporcular dahil), YKS-TYT en az 150 puan; engelli kontenjanına başvuru yapacak adaylar için YKS-TYT en az 100 puan almak. Antrenörlük eğitimi bölümüne başvuracak adayların en az 2 (iki) yıl sporcu lisansı bulunması, bu lisans yıllarında yarışma, müsabaka katılımları belgelendirmeleri gerekmektedir. (Spor Genel Müdürlüğü, Federasyonlar, Millî Eğitim Bakanlığı veya bu kurumların İl/İlçe Müdürlüklerinden / temsilciliklerinden).

5. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda eğitim görmesini engelleyecek herhangi bir sağlık, fiziksel ve/veya bedensel engeli bulunmamak (engelli kontenjanından başvuracak adaylar hariç).

6. Başvuru yapacak engelli adaylar (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, zihinsel engelli ve “yaygın gelişim bozukluğu” olan engelliler), bir üniversite veya devlet hastanesinden aldıkları “engelli sağlık kurulu raporu” ile durumlarını belgeleyerek başvuru yapabilirler.

*COVID-19 sürecinde Bilim Kurulu, YÖK veya Üniversite Yönetim Kurulunun Özel Yetenek Sınavlarının yapılmaması yönünde bir karar alması durumunda Özel Yetenek Sınavı yapılmayacak olup, bu durumda; adaylar TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve OBP (Orta Öğretim Başarı Puanı) sıralamalarına göre değerlendirilecek ve öğrenci alımı bu doğrultuda gerçekleştirilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ