Besyo Haber

2022-2023 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi BESYO Spor Bilimler Özel Yetenek Sınavı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi besyo parkuru, Isparta Süleyman Demirel besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Besyo, Isparta Süleyman Demirel besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 Isparta Süleyman Demirel BESYO SPOR BİLİMLERİ YETENEK SINAVI KILAVUZU

Isparta Besyo Yetenek Sınavı Tarihi ve Ön Kayıt Tarihleri:

  • Ön Başvuru 23 – 27 Ağustos 2021 (Online)
  • Sınav Başlama Tarihi 31 Ağustos 2021
  • Sonuçların Açıklanması: 5 Eylül 2021

Isparta Besyo Taban Puanları:

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği: TYT 800 Bin Sıralama Barajı
  • Antrenörlük Eğitimi: TYT 150

2021 ISPARTA BESYO ONLİNE KAYIT YAP

2021 ÖĞRETMENLİK ISPARTA BESYO ÖĞRETMENLİK KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

2021 ANTRENÖRLÜK ISPARTA BESYO ANTRENÖRLÜK KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

Antrenörlük Ön Kayıt Koşulları

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2- Lise mezunu olmak

3 – Adayın zihinsel, görme ve işitme engeli bulunmaması

4 – Daha önce bir Yükseköğretim kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmamış olmak

5 – 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ na giren ve Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ den en az 150.000 ham puan alan adaylar, 150.000 ham puan alan milli sporcular ve 100.000 ham puan alan engelli adaylar ön kayıt için müracaat edebileceklerdir (2020 TYT sonucunun, 2021 TYT yılına göre ÖSYM Başkanlığı tarafından dönüştürülen puanı ibraz edilecektir).

6- Tablo 2’de belirtilen branşlarda 2010-2021 Haziran tarihleri arasında en az 3 (üç) yıl sadece 1 (bir) spor dalından sporcu lisansına sahip olmak (Okul Sporları hariç).

7- Adayların ibraz ettikleri spor dalındaki vizeli lisans yıllarından 2010-2021 yılları arasında ait olmak koşuluyla, en az iki (2) müsabakaya veya yarışmaya katıldıklarına ilişkin ilgili kurumdan (Spor Genel Müdürlüğü, Federasyonlar, Millî Eğitim Bakanlığı veya bu kurumların İl/İlçe Müdürlüklerinden /temsilciliklerinden) verilen resmi katılım belgesine (müsabaka listesi, müsabaka cetveli, müsabaka raporu, sonuç belgesi) sahip olmaları gereklidir.

8 – Sınavlara herhangi bir Yüksek Öğrenim Kurumu’na kayıtlı bulunan ya da herhangi bir Yüksek Öğrenimi kazanmış bulunan adaylar da katılabilir.

9 – Özel Yetenek sınavına başvuracak olan Milli Sporcu adaylardan 150.000 puan ve üzerinde olanların ön kayıt esnasında milli sporcu kontenjanına ya da milli olmayan adayların kontenjanına
başvuru yaptıklarını belirtmeleri zorunludur. Bu beyan adayın kendi sorumluluğundadır. Milli Sporcu olan adaylar sadece kendi aralarında değerlendirilecektir, diğer adayların kontenjanına dâhil edilmeyeceklerdir.

NOT: Fakültemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümlerinin ikisi için istenilen ön kayıt koşullarını sağlayan adaylar her bölüme de başvuru yapabileceklerdir. Fakat adaylara her bölüm içinde yalnızca 1 aday numarası ve 1 özel yetenek sınav hakkı (2 deneme hakkı) verilecektir. Birden fazla bölüme yerleştirilen adaylar yalnız bir bölüme kayıt yaptırabilir.

2021 ÖĞRETMENLİK ISPARTA BESYO ÖĞRETMENLİK KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

2021 ANTRENÖRLÜK ISPARTA BESYO ANTRENÖRLÜK KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ