Besyo Haber

2021 – 2022 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Özel Yetenek Sınavı

Hatay Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Hatay besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Hatay Besyo, Hatay besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 Hatay MKÜ Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı

  • ÖN KAYIT (ÇEVRİMİÇİ BAŞVURU) 09-13 AĞUSTOS 2021
  • ÖZEL YETENEK SINAVI 19-20 AĞUSTOS 2021

Ön kayıt başvuru işlemleri 9-13 AĞUSTOS 2021 tarihleri arasında internet ortamında (çevrimiçi) yapılacaktır. Ön kayıt başvuru internet adresleri 9 Ağustos 2021 öncesi BESYO web sayfasından duyurulacaktır.

2021 Hatay MKÜ Besyo Spor Bilimlerinde Hangi Bölümler Var

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği
  • Antrenörlük Eğitimi
  • Rekreasyon
  • Spor Yöneticiliği

Hatay MKÜ Besyo Spor Bilimleri Taban Puanları

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği: TYT 800 Bin Barajı
  • Antrenörlük Eğitimi: 150 TYT
  • Rekreasyon: 150 TYT
  • Spor Yöneticiliği:  150 TYT

ÖZEL YETENEK SINAVINA ÖN KAYIT VE KATILIM KOŞULLARI

a. Özel Yetenek Sınavına ön kayıt yaptırmak isteyen tüm adayların (engelli adaylar hariç) 2021 Temel Yeterlilik Testi (TYT) Puanının 150 ve üzerinde olması veya 2020-TYT Dönüştürülmüş Puanına sahip olması gerekir.

b. Özel yetenek sınavına başvuran adayların T.C. vatandaşı veya KKTC vatandaşı olması gerekmektedir.

c. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü tercih edecek adayların 2021 Y-TYT’de (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası) en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olması gerekmektedir.

d. Milli kontenjanına sadece olimpik spor branşlarında millilik belgesi olan adaylar başvurabilir.

e. Milli kontenjanına başvuran adayların ayrıca özel yetenek sınavına girebilmesi için Yüksekokulumuz web sayfasındaki duyurular kısmından indirip imzalayacakları dilekçeyi çevrimiçi başvuru sırasında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

f. Başvuru tarihinde lise veya dengi okullardan mezun veya mezun olabilir durumunda olmak (Kesin kayıtlarda lise diplomasını veya geçici mezuniyet belgesini beyan etmeyen aday kayıt hakkını kaybeder).

g. Başvuruda bulunabilmek için “Spor Özgeçmişi Belgesi” beyan etme zorunluluğu yoktur. Spor Özgeçmiş Belgesi olmayan adaylarda başvuruda bulunabileceklerdir. Spor Özgeçmiş Belgesi sunacak adayların spor özgeçmişinden puan alabilmeleri için branşında en az 3 (üç) yıllık sporcu lisanslarının olması zorunludur (lisans tescillerinin üst üste üç yıl olmak zorunluluğu yoktur). DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ KILAVUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ

KILAVUZU GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BESYO 2021 Engelli Özel Yetenek Sınav Kılavuzunu görmek için TIKLAYINIZ !

Hatay MKÜ Hakkında

1992 yılında kurulan Üniversite birlikte açılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü, ilk öğrencilerini 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında almış, 1996-1997 eğitim öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını vermiştir. Yirmi altı yıllık bir geçmişi bulunan Yüksekokulumuz üniversite yönetiminin desteği ile hızla gelişmekte ve hedeflenen uluslararası standartlara yaklaşmaktadır.

Yüksekokulda 11 öğretim üyesi, 7 öğretim görevlisi ve 2 araştırma görevlisi toplam 20 öğretim elemanı bulunmaktadır. Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon Bölümlerine öğrenci alan Yüksekokulumuzun temel amacı Atatürk İlkeleri ve Devrimleri doğrultusunda, araştırıcı ve çağdaş düşünceye sahip Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri, Antrenörler, Spor Yöneticileri ve Rekreasyon Liderleri yetiştirmektir. Mezunlarımız Öğretmenlik mesleği dışında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine bağlı kuruluşlar, yerel yönetimler, turistik tesisler, spor kulüpleri, ve salonlarında görev yapabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ