Besyo Haber

Hatay MKÜ Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı Kılavuzu Açıklandı 2020

Hatay MKÜ Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı Kılavuzu Açıklandı 2020

Hatay MKÜ Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı Kılavuzu Açıklandı 2020

2020-2021 Özel Yetenek Sınavı küresel ölçekte yaşanan Pandemi koşulları nedeniyle adayların fiziki katılımı ile yapılmayacaktır. Özel Yetenek Sınav Puanları Spor Öz geçmişi Belgelerinin değerlendirilmesi ile hesaplanacaktır. Ancak, Spor Öz geçmişi beyan etmeyen adaylarda programlarımıza başvuruda bulunabilecekler ve Yerleştirme Puanları “Temel Yeterlilik Testi” ve “Orta Öğretim Başarı Puanları” dikkate alınarak hesaplanacaktır.

Önemli Tarihler

  • Online Başvuru: 04-09 Ağustos 2020
  • Sonuçların Açıklanması: 01 Eylül 2020

Özel Yetenek Sınavına ön kayıt yaptırmak isteyen tüm adayların (engelli adaylar hariç) 2019-TYT Dönüştürülmüş Puanı veya 2020Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanının 150 ve üzerinde olması gerekmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü tercih edecek adayların(Milli adaylar dâhil)2020 TYT ‘de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olması gerekmektedir.

Özgeçmiş belgeleri şahsen veya kayıtlı posta (taahhütlü veya kargo) yoluyla Yüksekokulumuza ulaştırılacaktır. Özgeçmiş belgelerinin belirtilen tarihe kadar Yüksekokulumuza ulaştırılması adayın sorumluluğundadır. Postadan kaynaklı gecikmelerden üniversitemiz sorumlu tutulamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ