Besyo Haber

2022 Bitlis Eren Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Özel Yetenek Sınavı

Bitlis Eren Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Bitlis Eren Üniversitesi besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Bitlis Eren Üniversitesi Besyo, Bitlis Eren besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 BİTLİS BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZU

Adaylar 06 Ağustos 2021- 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında online olarak ön kayıt işlemlerini başlatacaklardır. Online olarak sisteme yüklenen evraklar sınav komisyonu tarafından gerek görüldüğünde adaydan talep edilecektir.

Sınav girecek olan adayların listesi 16 Ağustos 2021 tarihinde www.beu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Evrakları ile ilgili bir hata var ise aday aynı gün 17.00’a kadar itiraz edebilecektir. Bu tarihten sonra yapılacak olan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sınav sonuçları 23 Ağustos 2021 tarihinde www.beu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Sınav sonuçlarına itirazlar 25 Ağustos 2021 tarihinde mesai bitimine kadar şahsen yapılacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlik Bölümü için başvuracak adayların 2021 Y-TYT den en düşük 800.000 başarı sırasına sahip olması gerekmektedir. Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır. Yerleştirme puanında ise TYT puanı esas alınacaktır. (Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlik Bölüm için ÖSYM tarafından başvurular sonrası herhangi bir zorunlu bilgilendirme gelmesi halinde ÖSYM’nin direktifleri dikkate alınacaktır).

ÖN KAYIT İÇİN ONLİNE SİSTEME YÜKLENECEK BELGELER

  • 1. Üzerinde mezun olunan alan/kol/bölüm yazılı olan diploma ya da geçici mezuniyet belgesi .
  • 2. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar için üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi.
  • 3. 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır).
  • 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  • 5. 2021 yılına ait YKS sonuç belgesi.
  • 6. Milli sporcular için Spor Genel Müdürlüğü (SGM) verilen onaylı milli sporcu olduğunu gösteren belge (Belgenin aslı veya noter onaylı fotokopisi aday tarafından sınava gireceği gün mutlaka yanında olması gerekmektedir).
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Münevver tut dedi ki:

    Engelli benden eğitimi öğretmenliği için ne yapmamız gerekiyor

BİR YORUM YAZ