Besyo Haber

Besyoda Öğretmenliğe Geçiş

Besyoda Öğretmenliğe Geçiş

Besyoda herhanbi bir bölüm kazanıp da öğretmenliğe geçiş yapmak isteyen öğrencilerin sayısının bir hayli fazla olduğunu söyleyebilirim.

Peki bu mümkün mü ? Evet tabiki de mümkün ve bunu yapabilmenin bir sürü yolu var. Bu yollardan 3 tanesini sizler için inceledik ve paylaşmaya karar verdik.

Ne kadar kişi bu haberi bilirler bizler için o kadar iyidir. Böylece gerçekten hakeden geçmiş olacak. Sizde eğer hak ediyorsanız neden olmasın ? Evet şimdi bu yolları anlatmaya başlıyorum.

YOL 1: Öğretmenliğe geçişin yollarından biri tekrar sınava hazırlanmak ve öğretmenlik kazanmakdır. Korkmayın derslerın çoğunun ortak olmasından dolayı aldığınz deslerin hemen hepsini öğretmenlik kazandığınızda almış sayılacaksınız.

YOL 2: Bu yolu tüm üniversitelerde yapma olanağınız olmayabilir. Bu yol kurum içi yatay geçiştir. Yani fakülte veya yüksek okul içerisinde bölümler arası geçiştir. Afyon ve Kütahyada olduğunu biliyorum daha başka yerlerede varsa bize bildirebilirsiniz. Burda önemli olan yüksek not ortalamasına sahip olmak ve sene sonunda açıklanacak duyuruları takip etmektir. Örneğin bu sene (2015) Kütahya Dumlıpınarda bazı arkdaşlarımız bu yolu kullanarak öğretmenliğe geçiş yapmışlardır.  Haberimizin en altında Resimde görebilirsiniz
.

YOL 3: Çift Anadal yapmak. Okulunuzda kurum içi yatay geçiş yoksa çift anadal programı olabilir. Bu program sayesınde iki bölümü de okuyup okuldan çift diploma ile mezun olabilirsiniz. Zaten derslerin çogu ortak olduğu için pek sorun yaşanmıyor. Tabi bunu yapabilmek içinde yüksek not ortalamasına sahip olmak gerekiyor çünkü kontejan sınırlaması oluyor.

MUSTAFA C. KILIÇ

2015-09-02 21-59-34 birimler.dpu.edu.tr app views panel ckfinder userfiles 71 files ciftanadalyataygecis.pdf – Yandex

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ