Besyo Haber

Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

Besyocular KYK yurt başvurusunu ne zaman yapacaklar ? Besyocular için KYK yurt başvurusu tarihleri ? Beden Eğitimi Kazananla

Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

Besyocular KYK yurt başvurusunu ne zaman yapacaklar ? Besyocular için KYK yurt başvurusu tarihleri ? Beden Eğitimi Kazananlar Kyk yurt başvurusunu ne zaman yapacaklar ? Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri Besyocuların KYK yurt başvuruları iki farklı şekilde yapılmaktadır. 1.si yetenek sınavı ile kazanan besyocuların başvuruları 2. si merkezi yerleştirme ile kazanan besyocuların başvuruları.

2019 BESYOCULAR İÇİN KYK YURT BAŞVURUSU BAŞLADI SON TARİH 30 EYLÜL 2019 BAŞVURU YAPMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ

KYK YURT BAŞVURUSU YAP

Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

Yetenek Sınavı ile kazanan adayların KYK Yurt başvuru tarihleri şuan için belli değildir. Geçen yıllarda yapılan başvurulara göre Besyocular için KYK başvurusunun Eylül sonu veya Ekim ayının başında yapılacağını tahmin ediyoruz. Bu sadece bu sene için değil her sene yaşanan bir sıkıntıdır. Besyo başvuruları Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri ile birlikte yapılmaktadır. Başvurular için tüm besyoların sınavlarının bitmesi ve aynı zamanda Yüksek Lisans ve Doktora başvurularının da bitmesi gerekmektedir.

ÖSYM merkezi yerleştirme ile üniversite kazanan adayların başvuruları 19-29 Ağustos tarihleri arasında içerisinde yapılacaktır. Buna Merkezi yerleştirme ile Besyo kazanan adaylar da dahildir. Örneğin Kocaeli Besyo merkezi yerleştirme ile öğrenci aldı. Bu üniversitede besyo kazanan adaylar merkezi yerleştirme ile kazanan diğer adaylar ile birlikte yurt başvurusu yapacaktır. Fakat Yetenek Sınavı ile besyo kazanan adayların başvuruları daha sonra yapılacaktır.

Genel olarak Yetenek sınavı ile kazanan öğrencilerin ve Yüksek Lisans, Doktora öğrencilerinin yurt başvuruları eylül ayında yapılmaktadır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ