Besyo Haber

Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

Besyocular KYK yurt başvurusunu ne zaman yapacaklar ? Besyocular için KYK yurt başvurusu tarihleri ? Beden Eğitimi Kazananla

Besyocular KYK yurt başvurusunu ne zaman yapacaklar ? Besyocular için KYK yurt başvurusu tarihleri ? Beden Eğitimi Kazananlar Kyk yurt başvurusunu ne zaman yapacaklar ? Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri Besyocuların KYK yurt başvuruları iki farklı şekilde yapılmaktadır. 1.si yetenek sınavı ile kazanan besyocuların başvuruları 2. si merkezi yerleştirme ile kazanan besyocuların başvuruları.

2019 BESYO TABAN PUANLARI

Besyocular İçin KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

ÖSYM merkezi yerleştirme ile üniversite kazanan adayların başvuruları Ağustos ayı içerisinde yapılacaktır. Buna Merkezi yerleştirme ile Besyo kazanan adaylar da dahildir. Örneğin Kocaeli Besyo merkezi yerleştirme ile öğrenci aldı. Bu üniversitede besyo kazanan adaylar merkezi yerleştirme ile kazanan diğer adaylar ile birlikte yurt başvurusu yapacaktır. Fakat Yetenek Sınavı ile besyo kazanan adayların başvuruları daha sonra yapılacaktır. Geçen yıl 2016-2017 eğitim öğretim dönemi Merkezi yerleştirme ile kazanan adayların KYK yurt başvuruları 16 Ağustos ile 22 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınmıştı.

Genel olarak Yetenek sınavı ile kazanan öğrencilerin ve Yüksek Lisans, Doktora öğrencilerinin yurt başvuruları eylül ayında yapılmaktadır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ