Besyo Haber

Balıkesir Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2017

Balıkesir Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2017

Balıkesir Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı 2017 kılavuzu açıklandı. Balıkesir Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı ile kaç öğrenci alımı yapılacak ? Balıkesir Üniversitesi Besyo Yetenek Sınavı taban puanları kaç ?

BAŞVURU TABAN PUANLARI : 

 • Milli ve Spor Çıkışlılar : 150
 • Diğer Adaylar : 210
 • Engelli Adaylar: 100

BÖLÜM KONTENJANLARI :

TOPLAM KONTENJAN 216

ÖZGEÇMİŞ , KOORDİNASYON PUAN ORANLARI

SINAVLA İLGİLİ DİĞER ÖNEMLİ AYRINTILAR : 

Adaylar başvuru hizmet giderleri için 150 TL BAÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının Balıkesir Halk Bankası Merkez Şubesi TR 63 0001 2009 2410 0006 0000 44 nolu hesaba yatıracaktır. (Banka dekontu üzerine veya açıklama kısmına adayın TC kimlik numarası, adı soyadı ve “BESYO Özel Yetenek Sınavı Hizmet Gideri” ibaresi mutlaka yazdırılmalıdır.)

Sınava girecek adayların “Spor Özgeçmiş” belgesi ibraz etmeleri durumunda ek puan almaya hak kazanacaklardır. Bu belge Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğünden veya ilgili federasyonlardan alınacak spor özgeçmişine ait onaylı belgedir.

Eksik belge veya ilan edilen süre dışında ve posta ile kesinlikle yetenek sınavına başvuru kabul edilmeyecektir. Adayın ancak kendisi başvuruda bulunabilecektir.

BECERİ-KOORDİNASYON TESTİ ESASLARI

 • 0.“BAŞLA” komutu ile aday, beceri-koordinasyon testine fotosel aralığından geçerek başlar.
 • 1.Set: Aday, minder üzerinde öne düz takla atar.
 • 2. Set: Aday, belirlenen platform üzerinde; 1 nolu kasadan topu alarak 2 nolu kasaya taşır, daha sonra 2 nolu kasadaki topu alır 1 nolu kasaya taşır. Bu işlem kasalardaki toplar yer değiştirene kadar ve aynı renk toplar aynı kasalarda oluncaya kadar devam eder ( 2 adet top 1. kasada, 2 adet top 2. kasada).
 • 3. Set: Aday, denge aletinin (erkeklerde 100 cm, bayanlarda 90 cm yüksekliğinde, 5 m. uzunluğunda ve 10 cm genişliğindeki) üzerine tramplen (sıçrama tahtası) yardımı ile çıkar ve denge aletini boydan boya yürüyerek veya koşarak geçer. Denge aletinin en sonunda işaretli bölgeye atlayarak diğer sete geçer.
 • 4. Set: Lastiklerinin içine tek ayakla basarak koşu.(Her bir lastiğin içine basılacaktır.)
 • 5. Set: Aday, başlangıç noktasından itibaren yön işaretlerine uymak şartıyla, çift ayak sıçrayarak yüksekliği 40 cm olan engellerin üzerinden geçer.
 • 6. Set: Aday, aralıklarla dizilmiş direkler arasından koşarak slalom yapar. Slalom sırasında direklerin devrilmemesi ve/veya sırasının atlanmaması gerekir.
 • 7. Set: Aday, paralelin içine alttan girer, her iki bardan tutunarak yüksek olan bardan aşar ve bitişe gider.

Setler geçiş kurallarına uygun yapılmadığı takdirde ilgili set tekrarlanır. Yapılan 2 denemede Erkek adaylar 40.01 sn. ve üzeri, bayan adaylar 50.01 sn. ve üzeri derece elde ettikleri takdirde bu testten başarısız sayılırlar. Beceri Koordinasyon testinden Başarısız olan adayların Özel Yetenek Sınav Puanı hesaplanmayacak ve sıralamaya alınmayacaktır.

SINAVLA İLGİLİ DİĞER TÜM DETAYLAR İÇİN SINAV KILAVUZUNU İNCELEYİNİZ.

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ BESYO YETENEK SINAV KILAVUZU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ