Besyo Haber

2020 Besyo Yetenek Sınavları Ne Zaman Yapılacak ?

  2020 Besyo sınav tarihleri ne zaman açıklanacak?

  YKS sınavı 26-27 Temmuz 2020 tarihine ertelendi. TYT sınavının ertelenmesi doğrudan yetenek sınavlarının tarihini de etkileyecek. YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ÖSYM sınav takviminde açıklanmadı.

  Üniversite eğitiminin aksamaması için zaten geç yapılacak olan YKS sınavıın sonuçlarının en geç 2 hafta içerisinde açıklanacağını düşünüyoruz. En geç ağustosun 2. haftasında YKS sınav sonuçlarının açıklanması ile yetenek sınavlarının da başlayacağını söyleyebiliriz.

  Normalde temmuz aylarında başlayan yetenek sınavları, YKS sınavının ertelenmesi ile birlikte Ağustos ayının 2. haftasından sonra başlayacaktır. Tabi bunun olumsuz etkileri olacaktır. Bir çok üniversitenin sınava tarihi çakışacaktır. Bu adaylar için olumsuz bir durum yaratacaktır.

  Sonuç olarak Temmuz ayında başlaması gereken yetenek sınavlarının bu sene Ağustosun 2. haftasından sonra başlayacağını öngörüyoruz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Didem dedi ki:

   Merhaba bu milli sporcular icin 2020 senesinde girisinde nasıl bir degisiklik olacak yada miller icin avantajlar 2019 senesindeki gibi olacakmı

   1. Besyo Haber dedi ki:

    Büyük ihtimal aynı şekilde devam edilecek.

  BİR YORUM YAZ