Besyo Haber

Sivasspor’dan Altyapı Hamlesi

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, geleceğin yıldızlarını yetiştirerek hem kulüp bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla altyapı h

Sivasspor’dan Altyapı Hamlesi

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, geleceğin yıldızlarını yetiştirerek hem kulüp bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla altyapı hamlesi başlattı.

Kırmızı-beyazlı kulüp, yabancı ve yıldız futbolcular için ödenen paranın yurt dışına çıkmasını önlemek, bütçesini artıya geçirmek ve Türk futboluna genç yetenekleri kazandırmak için bu sezon altyapıya ayırdığı bütçeyi 300-400 bin lira aralığından 5,5 milyon liraya çıkardı.

Altyapı için yeni tesisler yapan Sivasspor, genç yeteneklere kendilerini geliştirebilecekleri imkanlar sağladı.

Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, AA’ya yaptığı açıklamada, sezon öncesi kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ile bir araya gelerek değerlendirmede bulunduklarını söyledi.

Hangi konularda başarılı olduklarını, nerelerde istedikleri başarıyı elde edemediklerini konuştuklarını aktaran Sarılar, “Başkan, ‘Erdal bizim 15 yıllık yönetimimizde en başarısız olduğumuz yer altyapı.’ dedi. Teknik direktörümüz Samet Aybaba’yı çağırdık, ‘Ne yapabiliriz?’ dedik. Murat Dizdar’ı getirdik. Projeyi anlattık. O bize bir sunum hazırladı.” diye konuştu.

2019 BESYO TABAN PUANLARI

Sarılar, Dizdar’ın bir hafta sonra bir projeyle geldiğini ve 5 yıllık bir plan hazırladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Bize, ‘Bunlar beş yılın sonunda verim verir.’ dedi. A takımdaki gibi altyapıda da bana bir bütçe çıkardı. Bu bütçe yaklaşık 5,5 milyon liraydı. Kulüp bütçesinin yaklaşık yüzde 7’si. İki saha, tesisler. Biz de ‘Tamam.’ dedik. Altyapıya her zaman 300-400 bin lira harcanırdı, bu yıl 5,5 milyon lira ayırdık. Bundan sonra da bu paralar konacak. Bu sayede altyapıdaki takımları yeniden harekete geçirdik. Altyapımızda 15 antrenör, doktor, masör ve malzemeci var. Daha önce eski malzeme kullanılırdı, şimdi yeni alınıyor. İddia ediyorum, altyapımızın TFF 1. Lig’deki kulüplerden daha iyi tesisi var.”

Altyapıda yetiştirecekleri yeni yetenekleri Türk futboluna kazandırma hayaliyle yola çıktıklarını belirten Sarılar, Sivasspor’u hak ettiği noktaya taşımak için çalıştıklarını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ