Besyo Haber

2021 – 2022 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Kütahya Dumlupınar  besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 Kütahya Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı Kılavuzu

Kütahya Besyo Başvuru ve Önemli Tarihler:

Spor Bilimleri Fakültesi bölümlerine (programlarına) ön kayıtlar 16-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Özel Yetenek Sınavı ön kayıtları aşağıda belirtilen adrese şahsen yapılacaktır.

ADRES: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Evliya Çelebi Yerleşkesi Tavşanlı yolu Yolu 10. km, Spor Bilimleri Fakültesi, 43100, KÜTAHYA

Birinci aşama sınavları 23-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında, ikinci aşama beceri-koordinasyon sınavı ise 27 Ağustos 2021 tarihinde yapılacaktır.

Kütahya Besyo Hangi Bölümlere Öğrenci Alımı Yapacak? Kütahya Besyo Taban Puanları Kaç?

  • Beden Eğitimi Öğretmenliği: TYT 800 Bin Barajı
  • Antrenörlük Eğitimi: TYT 180
  • Spor Yöneticiliği: TYT 150
  • Rekreasyon: TYT 150
  • Birinci öğretim ve 2. öğretim toplamda 318 kişilik kontenjan bulunmaktadır.

2021 KÜTAHYA BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

Kütahya Besyo Ön Kayıt İçin Gerekli Evraklar – Belgeler

Madde 16: Adaylara ön kayıt esnasında birer fotoğraflı aday bilgi formu hazırlanır. Adaylar bu belgeyi ve kendilerinin getirecekleri soğuk damgalı özel kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) tüm sınav boyunca yanlarında bulundurmak zorundadır. T.C. Kimlik Numarası ve soğuk damgası bulunmayan, belirli olmayan ve özelliğini kaybetmiş fotoğrafsız ya da fotoğrafı kendisine benzemeyen kimliklerle adayın ön kayıt işlemi yapılmaz. Ön kayıt için istenen belge ve koşullar aşağıda sıralanmıştır.

1. Form dilekçe (kayıtlar sırasında verilecektir),

2. Son altı ay içinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf, (Erkekler sakalsız).

3. T.C. Kimlik No’lu Nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslı kayıt esnasında ibraz edilecektir),

4. 2021 yılı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı(YKS) belgesinin fotokopisi (Aslı kayıt esnasında ibraz edilecektir), (ÖYSP hesaplanmasında kullanılacak olan AOB Puanı YKS belgesinde görülmesi gerekmektedir.)

5. Mezunların diploma fotokopisi (Diploma aslı kayıt sırasında ibraz edilecektir), mezun olma durumunda olanların ise okul müdürlüğünden alacakları durumunu belirten bir belge,

6. Sağlık beyan formu (kayıtlar sırasında verilecektir),

7. Milli sporcular için; Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün 12.05.2011 tarihinde 27932 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik kapsamında belirtilen (A), (B) ve (C) sınıfı Millilik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği. (Aslı kayıt esnasında ibraz edilecektir).

8. Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açık öğretimin kontenjan sınırlaması olmayan programlarına 2020-YKS ile yerleştirilen adaylar; kayıtlı oldukları okuldan bu durumlarını belirtir belge.

9. Engelli adaylar; bir üniversite veya devlet hastanesinden aldıkları “Engelli Sağlık Kurulu Raporu”

10. Adayların Hayat Eve Sığar (HES) kodunu alarak ön kayda gelmeleri gerekmektedir. Ön kayıt anında kendilerine doldurtulacak sağlık beyan formunda bu kodu ibraz edeceklerdir. Bu kayıt formu web sayfamızda yayınlanacaktır. 18 yaş altı adaylar bu formu velilerine de imzalatmaları gerekmektedir. Tüm yükümlülük adaylara aittir.

NOT: Asılların ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen TYT ve AYT Sınav Sonuç Belgesi, Nüfus Cüzdanı, Diploma ve Milli Sporcu Belgesi gibi belgelerden herhangi birinin fotokopisi ve asıllarının birbirine uymaması halinde, belge sahibi sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

2021 KÜTAHYA BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ