Besyo Haber

Karne Hediyesi Raket Oldu

Karne Hediyesi Raket Oldu

Karne Hediyesi Raket Oldu

Türkiye Badminton Federasyonu ve TSYD, “Orada bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür” projesi kapsamında Ankara’nın Bala ilçesinde öğrencilere spor malzemesi dağıttı.

Türkiye Badminton Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi, ortak yürütülen proje kapsamında Ankara Bala ilçesindeki Köseli Ortaokulu’nda öğrencilere spor malzemesi hediye etti.

Federasyonun “Orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür” projesi ile TSYD Ankara Şubesi’nin “Sporla iletişimdeyiz” sosyal sorumluluk projesine Bala ilçesindeki Köseli Ortaokulu’nda devam edildi.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru ve yöneticilerinin katılımıyla okul öğrencilerine file, raket ve tüy toptan oluşan malzeme paketi verildi. Ayrıca yarın yarı yıl tatiline girecek öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devem ettiklerini belirterek, “Projemizi daha önce TSYD Ankara şubesiyle başlatmıştık. Türkiye’nin 81 ilinde 81 köye uluşma hedefiyle başlattığımız proje yoğun ilgi gördü. Federasyon olarak gençlerimizin spor yapmaları hususunda iyi bir sinerji oluşturduk. Bunu artırarak sürdürmek istiyoruz.” diye konuştu.

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru ise “Sporla iletişimdeyiz” projesi kapsamında farklı etkinlikleri hayata geçirdiklerini vurguladı. Sporun iyi bir iletişim aracı olduğunu dile getiren Doğru, “Yakın veya uzak demeden gençlerimize, çocuklarıma ulaşmak istiyoruz. Amacımız sporda farkındalık oluşturmak. Başkentin bütün spor paydaşlarıyla işbirliği içinde olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Etkinliğe katılan yönetici ve konuklar, dağıtımın ardından öğrencilerle gösteri maçı yaptı.

kaynak: badminton federasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ