Besyo Haber

İşte Trabzonsporsun Yeni Transferi

Trabzonspor, İtalya’nın Milan takımından sezon başında kiralık olarak kadrosuna kattığı Arjantinli futbolcu Jose Ernesto Sosa’nın satın alma opsiyon

İşte Trabzonsporsun Yeni Transferi

Trabzonspor, İtalya’nın Milan takımından sezon başında kiralık olarak kadrosuna kattığı Arjantinli futbolcu Jose Ernesto Sosa’nın satın alma opsiyonunu kullanarak kesin transferini gerçekleştirdiğini borsaya bildirdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’nin Borsa İstanbul’a gönderdiği, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Jose Ernesto Sosa’nın kulübümüze transferi hususunda, şirketimiz ile AC Milan arasında yapılan sözleşmenin ilgili maddesi gereği, oyuncunun kulübümüze kesin transferi gerçekleşmiştir.” ifadesine yer verildi.

Trabzonspor, sezon başında yapılan anlaşmaya göre oyuncuya 2017-2018 sezonu ilk yarı dönemi için 1 milyon 620 bin avro garanti ücret ödedi. Bordo-mavili kulüp, futbolcunun kesin transferi için şirketin satın alma hakkını kullanması halinde, oyuncuya 2017-2018 sezonu ikinci yarısı için 1 milyon 620 bin avro, 2018-2019 sezonu için 3 milyon 320 bin avro, 2019-2020 sezonu için de 3 milyon 240 bin avro garanti ücret verileceğini belirtmişti.

Milan Kulübüne geçici transfer bedeli olarak 1 milyon 350 bin avro ödeneceği ve şirketin, 15.01.2018’e kadar 3 milyon 400 bin avro bedelle futbolcunun kesin transferi için satın alma hakkına sahip olduğu açıklanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ