Besyo Haber

Düzce Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı 2019 2020

Düzce Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavı 2019 2020

Spor Bilimleri Fakültesi Programlarına ön kayıtlar 20 Ağustos-22 Ağustos 2019 (Salı-Çarşamba-Perşembe günleri) tarihlerinde mesai saatleri içinde yapılacaktır. Adaylar Ön Kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri, belirlenen süre içerisinde Spor Bilimleri Fakültesi Ön Kayıt Bürosu’na şahsen teslim edeceklerdir. Eksik evrak, vekâletname ve posta ile kayıt yaptırılamaz.

Yetenek Sınavı tarihi: 27Ağustos 2019

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 3 Eylül 2019

Antrenörlük Eğitimi Bölümüne başvuruda bulunabilmek için; ilgili yıla ait TYT sınavında puan türlerinin herhangi birinden; liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar ve Olimpik Spor Branşlarda Milli Sporcular (EK 2) için en az 150,000 ham puan ve üzeri, diğer alan/kol/bölüm mezunları için ise en az 220,00 ham puan ve üzeri TYT puanı almış olmak ve federasyonlara bağlı en az 3 yıl/sezon aynı branşta lisans sahibi olmak.

Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne başvuruda bulunabilmek için; ilgili yıla ait TYT sınavında puan türlerinin herhangi birinden liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar ve Olimpik Spor Branşlarda Milli Sporcular (EK 2) için en az 150,000 ham puan ve üzeri, diğer alan/kol/bölüm mezunları için ise en az 230,000 ham puan ve üzeri TYT puanı almış olmak.

Spor Yöneticiliği Bölümüne başvuruda bulunabilmek için; ilgili yıla ait TYT sınavında puan türlerinin herhangi birinden liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar ve Olimpik Spor Branşlarda Milli Sporcular (EK 2) için en az 150,000 ham puan ve üzeri, diğer alan/kol/bölüm mezunları için ise en az 220,000 ham puan ve üzeri TYT puanı almış olmak ve federasyonlara bağlı en az 1 yıl/sezon lisans sahibi olmak (1 Haziran 2019 tarihi sonrasında alınan lisanslar kabul edilmeyecektir).

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ YETENEK SINAVI KILAVUZU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Senem dedi ki:

  İlk yerleştirmeler yapıldıktan sonra gerekli kontenjan dolmazsa tekrar ek yerleştirme yapılıyormu

  1. Resul özenç dedi ki:

   +111

 2. Veli dedi ki:

  Tyt 206 ham puanım var beden eğitimi için basvuru yapabilirmiyim ?

 3. Kemal dedi ki:

  Puan türleri ne oluyor
  Tek puan yokmuydu tyt de

BİR YORUM YAZ