Besyo Haber

Bartın Besyo Online Kayıt

Bartın Besyo Online Kayıt

Bartın Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek Sınavları Online Önkayıt Başvuru

Önemli Tarihler: 

  • Başvuru Tarihleri: 29 Temmuz – 16 Ağustos 2019
  • Yetenek Sınavı: 21 – 24 Ağustos 2019
  • Sonuçların İlanı: 26 Ağustos 2019

İnternet üzerinden ön kayıtlar, adaylar tarafından 29 Temmuz – 16 Ağustos 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecekler.

2019 TYT puan türünden 160,000 ve üstü puan almış olmak. ( A, B ve C Milli sporcular ile Spor Lisesi ve Spor alanı mezunları için TYT puan türünden 150,000 ve üstü puan almış olması gerekmektedir.)

2018-TYT puanı 200 ve üzeri olanlar, istedikleri takdirde 2019-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden 2018-TYT puanını 2019-YKS yerleştirmelerinde kullanabileceklerdir; bu adayların 2019-YKS’ye başvuru yapmış olmaları zorunludur.

Online başvuruda sisteme yüklenmesi gereken belgeler:

1- Sağlık Raporu (Sağlık sorunu olmadığına ilişkin herhangi bir sağlık kuruluşundan (Aile hekimi, sağlık ocağı, özel poliklinik, özel hastane, devlet hastanesi vb.) alınacak ve ” Spor yarışmalarına ve spor sınavına girmesinde sağlık açısından bir sakınca yoktur” ibareli olması gerekir.) Engelli adaylar eğitim görmelerine mani olacak bir durumun olmadığını belirtir bir ibarenin bulunduğu, engellilik durum raporlarını sisteme yükleyeceklerdir.

2- Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Rekreasyon Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine başvuran engelli adaylarda, lisanslı spor yapmış olmak ve engel durumlarına uygun branşta en az 3 resmi müsabakaya katılmış olmak ve belgelemek. Engelli adaylar spor özgeçmiş belgelerini sisteme yükleyeceklerdir.

3- Milli sporculardan ilgili Federasyon ve Spor Genel Müdürlüğü onaylı ” A, B veya C sınıfı Milli Sporcu Belgesi” (Adaylar, ilgili federasyon ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın milli sporcu belgesi verilmesi ile ilgili yönetmeliğine (Resmi Gazete, Sayı: 27932, 12 Mayıs 2011) uygun olarak düzenlenmiş millilik belgesi ile sınava müracaat edeceklerdir.)

BARTIN BESYO ONLİNE ÖN KAYIT BAŞVURUSU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ