Besyo Haber

2022 Gaziantep Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Özel Yetenek Sınavı

Gaziantep Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Sivas Cumhuriyet  besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2022 Gaziantep Üniversitesi Besyo, Gaziantep Üniversitesi besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2022 Gaziantep Besyo Yetenek Sınavı Kılavuzu

Ön kayıt yaptıracak adaylar belgeleri ile birlikte 09–13 AĞUSTOS 2021 tarihleri arasında Spor Bilimleri Fakültesi Ön Kayıt Bürosu’na ŞAHSEN TESLİM ETMELERİ ŞARTTIR. Eksik evrak ve posta ile kayıt kesinlikle yaptırılamaz. Ön kayıt başvurusu şartları ve başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir.

2021 Gaziantep Besyo Taban Puanları:

YILI BÖLÜM TABAN PUAN MİLLİ SPOR LİSESİ
2021 Beden Eğitimi Öğretmenliği Y-TYT 800 Bin Sıralama TYT 800 Bin Sıralama TYT 800 Bin Sıralama
2021 Antrenörlük Eğitimi TYT 200 TYT 150 TYT 180
2021 Spor Yöneticiliği TYT 200 TYT 150 TYT 180

2021 GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ BESYO SPOR BİLİMLERİ KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2.En az Lise mezunu olmak,
3.Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak.

4.Spor Bilimleri Fakültesi Bölümlerinden Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği için tüm adayların 2021 TYT’ den en düşük 800.000 inci başarı sırasına sahip olmaları*, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği için adayların 2021 – TYT puanının en az 200.00, Spor alanı mezunu adayların 180.00, Milli Sporcu adayların 150.00, Engelli adayların ise 100.00 olması gerekir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

1-Adayın 2021 yılına ait TYT sonuç belgesi.

2-Lise diploması aslı ve 1 adet fotokopisi (Diplomaları henüz hazırlanmamış olanlar, okullarından OBP
(Ortaöğretim Başarı Puanı) ve mezun olduklarını belirten mezuniyet belgesi getireceklerdir). Kesin kayıt esnasında diplomanın aslını getirmeyen adayların kaydı yapılmayacak, ayrıca belgelerle ilgili tutarsızlık veya sahtecilik olması durumunda adayların kayıtları yapılmayacak haklarında kanuni işlem yapılacaktır. (Açık lisede okuyan, bir veya birkaç dersten dolayı mezun olamayanlar başvuru YAPAMAZLAR. “Mezun durumundadır / şartlı mezun olabilir / …. tarihinde mezun olabilir” ve benzeri evraklarla gelen adayların başvurusu kabul edilmez)

3-Sınava girmeden önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı ise bunu belgelemesi.

4-Normal adaylardan “ruhen ve bedenen sağlıklı olduğunu” belirten Sağlık Raporu; engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm spektrum bozuklukları, Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) engel durumlarını belirten “engelli sağlık kurulu raporu” istenmektedir.

5-İki adet vesikalık fotoğraf (4,5 X 6 ebadında, kılık kıyafet yönetmeliğine uygun, renkli ve yeni çekilmiş).

6-T.C. kimlik numarası olan fotoğraflı T.C. nüfus cüzdanının/T.C. kimlik kartının aslı ve bir adet iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi.

7-Milli sporcuların A, B, C sınıfı Milli Sporcu Belgesinin aslı ya da noter tasdikli sureti (son 5 yıl içerisinde alınmış ve ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğünce onaylı) (K.K.T.C. ve yabancı uyruklu adayların millilik belgeleri geçerli değildir).

Sınav Yöntemi; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü için tek aşamalı GENEL KOORDİNASYON sınavı yapılacaktır. Yukarıda başvuru için asılları ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen (Sınav Sonuç Belgesi, Nüfus cüzdanı, Milli Sporcu Belgesi, engelli sağlık kurulu raporu vb.) belgelerden herhangi birinin fotokopisi ile aslının birbirine uymadığı tespit edildiğinde, belge sahibi aday, sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak kaydı yapılmış olan adayların kayıtları silinecek ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

2021 GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ BESYO SPOR BİLİMLERİ KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ