Besyo Haber

Karabük Üniversitesi 2020 BESYO Kılavuzunu Açıkladı

Karabük Üniversitesi 2020 BESYO Kılavuzunu Açıkladı

Karabük Üniversitesi 2020 BESYO Kılavuzunu Açıkladı

  • 20-24 Ağustos 2020 İnternet Üzerinden Ön Kayıt http://besyo.karabuk.edu.tr
  • 25 Ağustos 2020  Koordinasyon Testi Başlangıcı

BAŞVURU KOŞULLARI

Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı başvuru koşulları aşağıda belirtilmiştir;

1. T.C. vatandaşı olmak.

2. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü için, 2019 veya 2020 yılında YKS’ye girmiş ve 2019 veya 2020 YKS I. Aşama TYT sınavında en düşük sekiz yüz bininci (800.000) başarı sıralamasında yer almak.

3. Antrenörlük Eğitimi Bölümü için, 2019 veya 2020 yılında YKS’ye girmiş olmak ve 2019 veya 2020 YKS I. Aşama TYT sınavı puan türünden en az 150,000 puan almak.

4. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda eğitim görmesini engelleyecek herhangi bir sağlık, fiziksel ve/veya bedensel engeli bulunmamak (engelli kontenjanından başvuracak adaylar hariç).

5. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü için başvuru yapacak engelli adaylar (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, zihinsel engelli ve “yaygın gelişim bozukluğu” olan engelliler), bir üniversite veya devlet hastanesinden aldıkları “engelli sağlık kurulu raporu” ile durumlarını belgelemek ve TYT sınavında en düşük sekizyüzbininci (800.000) başarı sıralamasında yer almak Yüksekokulumuz engelli kontenjanlarına başvuru yapabilirler.

6. Antrenörlük Eğitimi bölümü için başvuru yapacak engelli adaylar (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, zihinsel engelli ve “yaygın gelişim bozukluğu” olan engelliler), bir üniversite veya devlet hastanesinden aldıkları “engelli sağlık kurulu raporu” ile durumlarını belgelemek ve TYT’ den en az 100 puan almış olmak.

7. Bölümlere yapılan engelli başvurularının kabul edilebilmesi için Yüksekokulumuzun ilgili bölümlerinde eğitim görmelerine mâni olmayacak düzeyde engelli olmaları ve bu durumlarını raporla belgelemeleri gerekmektedir. Yüksekokulumuzda engelli öğrencilerin eğitim görmelerine mâni olmayacak düzeyde engel durumları kılavuzun ilgili bölümünde tanımlanmıştır.

*COVID-19 sürecinde Bilim Kurulu, YÖK veya Üniversite Yönetim Kurulunun Özel Yetenek Sınavlarının yapılmaması yönünde bir karar alması durumunda Özel Yetenek Sınavı yapılmayacak olup, bu durumda; adaylar TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AOÖBP (Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı) sıralamalarına göre değerlendirilecek ve öğrenci alımı bu doğrultuda gerçekleştirilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ