Besyo Haber

Bingöl Üniversitesinden Besyo Müjdesi : Bingöl Besyo Açılıyor !

Bingöl Üniversitesinden Besyo Müjdesi : Bingöl Besyo Açılıyor ! Besyo olan üniversitelere bu sene bir yenisi daha eklendi. Bingöl Üniversitesinin YÖK e yaptığı başvuru sonucunda…

Bingöl Üniversitesinden Besyo Müjdesi : Bingöl Besyo Açılıyor !

Bingöl Üniversitesinden Besyo Müjdesi : Bingöl Besyo Açılıyor ! Besyo olan üniversitelere bu sene bir yenisi daha eklendi. Bingöl Üniversitesinin YÖK e yaptığı başvuru sonucunda Bingök Üniversitesine BESYO dahil birçok bölümde öğrenci alınacak. Hem de alımlar bu yıl başlayacak.

YÖK’ün Bingöl üniversitesine verdiği kontenjan ise 260 kişi.

Bingöl Üniversitesinin resmi sitesinde yer alan konu ile ilgili haberde şu ifadelere yer verilmiştir:

Üniversitemizde Yeni Açılan Bölüm ve Programlara Öğrenci Alınacak

2017-2018 yılında üniversitemizin bazı yeni bölümlerine ve yeni programlarına öğrenci alınması kararı YÖK tarafından onaylandı. Buna göre 2017-2018 akademik yılında üniversitemizin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne lisans düzeyinde ilk kez öğrenci alınacak. BESYO’nun üç bölümüne 260 öğrenci kontenjanı verilirken, coğrafya bölümüne ise 50 öğrenci kontenjanı verildi. Ayrıca YÖK tarafından üniversitemizin ön lisans düzeyinde beş programına da ilk kez öğrenci alınması onaylandı.

Fen Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü’ne 50 Öğrenci Alınacak

2017-2018 akademik yılında ilk kez lisans düzeyinde öğrenci alımına başlayacak olan Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne YÖK tarafından 50 kişilik öğrenci kontenjanı verildi.

 

Kaynak: http://www.bingol.edu.tr/tr/haberler/universitemizde-yeni-acilan-bolum-ve-programlara-ogrenci-alinacak06062017

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sefa dedi ki:

    Kaç kişi başvuru yapar buraya 260 kişi alınacak

BİR YORUM YAZ