Besyo Haber

2022 Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi BESYO Spor Bilimleri Özel Yetenek Sınavı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Besyo Spor Bilimleri Yetenek sınavı ne zaman yapılıyor? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi besyo parkuru, besyo mülakatı yetenek sınavı kılavuzu. 2021 Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Besyo, Alanya Alaaddin Keykubat besyo spor bilimleri yetenek sınavı kılavuzu aşağıdadır.

2021 Alanya Besyo Yetenek Sınavı Kılavuzu

Alanya Besyo Yetenek Sınavı Önemli Tarihler

  • 16-22 Ağustos 2021 Çevrim içi Kayıt Sistemi 22 Ağustos 2021 saat 23.59 da kapatılacaktır. Başvuru Tarihleri
  • 28-30 Ağustos 2021 Özel Yetenek Sınavı (30 metre Koşu Testi)
  • 31 Ağustos 2021 Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Alanya Besyo Taban Puanları:

Alanya Besyo Başvuru İçin Gerekli Belgeler

(1) 2021 yılı TYT puanlarını gösteren YKS sonuç belgesi,

(2) Mezuniyet belgesi ya da diplomanın aslı ve fotokopisi (Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi ile sınava başvuru yapabileceklerdir. Mezuniyet için sorumluluk sınavına girmesi gereken adaylar bu durumlarını belgeledikleri takdirde ön kayıt yaptırabilirler.)

(3) Sporcu Bilgi Formu E-devlet üzerinden alınmış (karekod veya doğrulama kodu evrak üzerinde olmalıdır) ya da Spor Genel Müdürlüğü veya ilgili Federasyon ıslak imzalı evrakın aslı,

(4) Yapmış olduğu sporun lig düzeyi ve başarılarını gösteren federasyonlardan alınmış belge; E-devlet üzerinden alınmış veya Federasyonlardan alınmış olması gerekir. Belgelerin karekod/barkod veya doğrulama kodu evrak üzerinde olmalıdır ya da ilgili federasyondan alınmış ıslak imzalı belgenin aslı olmalıdır. Diğer kurumlarca verilecek belgeler kabul edilmeyecektir.

(5) Okul Sporları Başarı (Derece) Durumunu Gösteren Belge Gençlik Spor İl Müdürlüklerinden ıslak imzalı ya da E-devlet üzerinden alınmış (karekod veya barkodlu) belge.

(6) Engelli Adaylar İçin: Resmî Kurumlardan alınmış “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” olanlar özel yetenek sınavına kabul edilir.

(7) Millî sporcular için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan alınmış Millîlik belgesinin aslı veya e-devlet çıktısı (karekod veya barkodlu)* *Millî sporcular, millî sporcu belgesi verilmesi ile ilgili yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiş millîlik belgesi ile sınava müracaat edeceklerdir.

2021 ALANYA BESYO YETENEK SINAVI KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ